Kto ma największe szanse

W momencie kiedy zaczyna się rekrutacja na dane stanowisko w firmie zawsze największe szanse na zdobycie danego miejsca pracy mają osoby, które nie dość, że znają się na danej pracy to jeszcze mają odpowiednie referencje lub po prostu znajomości w firmie. Takim ludziom zawsze jest najłatwiej. Przy tym jeżeli okazuje się, że tak naprawdę rekrutacja w danej firmie jest po prostu neutralna to oczywiście największe szanse mają studenci, którzy mają już jakieś doświadczenie w danej branży. Wiadomo przecież, że człowiek od razu po studiach nie może mieć zbyt dużej ilości informacji w głowie, tym bardziej nie można mówić tutaj o jakichś praktycznych umiejętnościach. Dlatego też w wielu firmach studenci od razu po studiach nie mają szans jeżeli w trakcie trwania studiów nie starali się oni w jakiś sposób zdobywać doświadczenia zawodowego. Na dzień dzisiejszy tak naprawdę tylko studenci, którzy mają już jakieś doświadczenie zawodowe mogą liczyć na to, że uda im się dostać stanowisko w danej firmie.

Rekrutacja w firmach

Odpowiednia praca to oczywiście marzenie każdego młodego człowieka. Dlatego też wielu ludzi od razu po studiach stara się znaleźć idealną dla siebie pracę. Najczęściej przy tym taką pracą jest stanowisko w jakiejś poważnej firmie. Niestety w takich właśnie firmach najczęściej człowiek może się liczyć z tym, że rekrutacja na dane stanowisko jest złożona z kilku etapów. Każda licząca się na rynku firma stara się przecież jak tylko może o to, aby jednak zatrudniać tylko i wyłącznie ludzi, którzy na dane stanowisko będą się nadawać. Nic więc dziwnego w tym, że najczęściej rekrutacja w tego typu miejscach jest dosyć złożona. Na dobre stanowisko trzeba sobie zasłużyć i bynajmniej nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby dana osoba miała świetne wyniki na studiach. W dzisiejszych czasach, aby dostać się do świetnej firmy trzeba mieć jeszcze odpowiednie doświadczenie a przede wszystkim świetne referencje. Niestety na dzień dzisiejszy bez tego ani rusz. Nic więc dziwnego w tym, że wielu ludziom nie udaje się dostać wymarzonego stanowiska.

Rekrutacja nowych pracowników

Proces rekrutacji nowych pracowników do firm i zakładów pracy znacznie różni się od procesu rekrutacyjnego, z jakim miało się do czynienia kiedyś. Okazuje się, że rekrutacja w dzisiejszych czasach jest wieloetapowa. Pierwszy etap rekrutacji pracowników sprowadza się do złożenia listów motywacyjnych i CV, w których kandydaci do pracy mają jak najlepiej przedstawić siebie i swoje umiejętności. Wszystkie osoby, które na podstawie CV zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu rekrutacji zapraszane są na rozmowę kwalifikacyjną bądź testy sprawdzające ich wiedzę i kompetencje. Dopiero po przeprowadzeniu kilku etapów rekrutacji pracodawca może mieć pewność, że dokonał najlepszego wyboru pracownika że wszystkich kandydatur, jakie zostały zgłoszone. Coraz częściej jest również tak, że proces rekrutacji pracowników jest przeprowadzany przez profesjonalne firmy rekrutacyjne, które specjalizują się w działalności tego typu. Za usługi takich firm pracodawca musi zapłacić, ale w zamian za to może zrezygnować z przeprowadzenia procesu rekrutacji we własnej firmie.

Który dział najlepszy

Zdając sobie sprawę z tego, że outsourcing stosuje się w informatyce, logistyce i operacjach pomocniczych powinniśmy sobie zadać pytanie czy jest to dla nas korzystne. Później możemy zacząć zastanawiać się nad tym czy faktycznie outsourcing w danym dziale jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Fakt, że w dzisiejszych czasach kładzie się bardzo duży nacisk przede wszystkim na to, aby wszystko było jak najtańsze. Przy tym jeżeli decydujemy się na outsourcing to musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że jednak niekoniecznie musi to być dla nas odpowiednie rozwiązanie. Odpowiedź na pytanie, który dział jest najlepszy do tego, aby zastosować outsourcing jest praktycznie nie do rozstrzygnięcie przede wszystkim dlatego, iż okazuje się, że wszystko zależy od poszczególnych firm. Nie ma przecież znaczenia czy outsourcing jest dobry dla innej firmy. Dla nas zawsze najważniejsze jest przede wszystkim to czy faktycznie jest on dobrym rozwiązaniem tylko i wyłącznie dla naszej firmy, którą prowadzimy lub w której pracujemy.

Dlaczego stosuje się outsourcing

Outsourcing stosuje się przede wszystkim dlatego, że jest on korzystny dla danej firmie. Okazuje się, że w momencie kiedy zaczyna się coś takiego stosować można bez problemu znacznie obniżyć odpowiednie koszty. Oczywiście tylko w momencie kiedy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego w jaki sposób outsourcing możemy na co dzień wykorzystać. Ludzie jednak muszą najpierw mieć odpowiednią wiedzę a dopiero później mogą wprowadzać ją w życie. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach proponuje się aż tyle różnorakich kursów. Zarówno pracownicy, jak i właściciele danych firm na tym zyskują. Na kursach takich można się przecież dowiedzieć czym tak naprawdę jest outsourcing i w późniejszym czasie wykorzystać tę wiedze w praktyce. Wiedząc, że outsourcing stosuje się na kilku polach możemy stwierdzić, które najbardziej nam odpowiada i czy warto go w naszej firmie używać. Nie zawsze bowiem okazuje się, że jakaś tam nowa technika jest w stanie nam odpowiadać w stu procentach dokładnie taka jak ją ktoś wymyślił. Czasami istotne są różnego typu modyfikacje.


Ankieta o funduszach

  Które fundusze posiadasz w swoim portfelu?

  • Alior
  • BPH
  • FIZ
  • JPMorgan
  • Pioneer

  Zobacz wyniki

Szukaj
Najnowsze komentarze
 • Tomasz S o Dlaczego stosuje się outsourcing
  Czasami outsourcing jest bardzo korzystny, gdyż jeżeli chcielibyśmy zajmować się wszy...
 • Boloński o Rekrutacja nowych pracowników
  W naszej firmie jestem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników i powiem Wam, że...
 • Polan o Bankructwo konsumenckie
  Bardzo często firmy bankrutują i może być tego wiele przyczyn. Najczęściej jest kró...
 • 000oDiN o Aby firma przynosiła zysk
  Kto by nie chciał żeby jego firma przynosiła zyski. Ale nie każdemu wychodzi. Czasem l...
 • secla o Analiza rynkowa
  Prowadząc firmę bardzo często wykonuję analizy rynkowe. Trzeba to robić raz na jakiś...
Info Finansowe czym jest program duma przedsiebiorcy specyfika branzy analiza rynkowa aby firma przynosila zysk bankructwo konsumenckie j 2 temat bankowo kto ma najwieksze szanse rekrutacja w firmach rekrutacja nowych pracownikow ktory dzial najlepszy dlaczego stosuje sie outsourcing j 3 temat bankowo j 2 outsourcing obniza koszty praca w kadrach dobry pracownik to skarb inwestycja w pracownikow gra na gieldzie j 4 temat bankowo j 3 bezpieczna inwestycja obligacje gielda w kryzysie dotacje unijne na rozwoj przedsiebiorczosci fundusz unijne dla rolnictwa fundusze i dotacje j 5 temat bankowo j 4 nowe trendy umowa nienazwowa franchising jako wlasny biznes pomysl na biznes wlasny biznes j 6 temat bankowo j 5 biznes czy praca na etacie inwestycja w zakup ziemi studia w dziedzinie finansow kto zostaje przedsiebiorca mamy plan dzialania j 7 temat bankowo j 6 jak dziala spolka cywilna zalety wlasnej firmy zalety malych przedsiebiorstw koszty rodzajowe ksiegowosc prowadzona na wysokim poziomie j 8 temat bankowo j 7 porzadna ewidencja operacji gospodarczej zarobki planowanie wydatkow interesowanie sie biznesem fundusze i wspolczesna sytuacja na rynkach finansowych j 9 temat bankowo j 8 zarabianie na siebie odkladanie pieniedzy konta bankowe spread zmiany rynkowe j 10 temat bankowo j 9 lokaty terminowe mikroekonomia inwestycje inwestor inwestycje gieldowe j 11 temat bankowo j 10 fundusze inwestycyjne lokowanie oszczedzanie fundusze rola bankow swiatowych j 12 temat bankowo j 11 deficyt budzet planowanie prywatyzacje zloto j 13 temat bankowo j 12 waluty gielda przyda sie doradca od spraw wizerunkowych jak rozwinac mala firme dotacje dla przedsiebiorstw j 14 temat bankowo j 13 porownanie aut sklep spozywczy transport powietrzny pierwsze auta bolid j 15 temat bankowo j 14 krajowe balastowe prawo powiazania radio j 16 temat bankowo j 15 negatywne skutki podatku belki zus moze czas na zmiany pieniadz w gospodarce prowadzenie wlasnego biznesu oplacalnosc kopaln j 17 temat bankowo j 16 jak sobie radzic z nieuczciwymi kontrahentami ekonomia czy to takie straszne cechy etycznego biznesu podatek belki na czym polega pieniadz i jego trwalosc j 18 temat bankowo j 17 czym jest kryzys wytworczosc w komunizmie kredyt wsparciem inwestycji walka klas porazka gospodarcza kontrolowanie kapitalu j 19 temat bankowo j 18 najwazniejsze wskazniki finansowe czy warto wszystko prywatyzowac rozne formy motywacji czynniki motywacyjne w biznesie osiaganie zamierzonych celow j 20 temat bankowo j 19 zarzadzanie zasobami ludzkimi cele rekrutacji odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach analiza stanowiska pracy planowanie doboru kadr temat bankowo j 20