Bezpieczna inwestycja – obligacje

Jednym z rodzajów bardzo bezpiecznej inwestycji finansowej są obligacje skarbowe. Okazuje się, że obligacje gwarantują pewny zysk bez ryzyka. Emitentem obligacji skarbowych jest Skarb Państwa, a więc podmiot, który z natury rzeczy nie może ogłosić swojego bankructwa. Obligacje są rodzajem długu, jaki skarb państwa zaciąga u nabywców obligacji. Nabywca obligacji wpłaca pieniądze. Po jakimś czasie, zwykle jest to okres roku, dwóch alt lub czterech lat, skarb państwa zwraca nabywcy wpłacone pieniądze wraz z oprocentowaniem. Prawdą jest to, że oprocentowanie obligacji nie jest zbyt wysokie, zazwyczaj kształtuje się ono na poziomie około kilku procent, zwykle jest to około 5 – 6 % w stosunku rocznym. Zysk zatem rzeczywiście nie należy do najwyższych, ale za to jest pewny. W przeciwieństwie do innych bardziej ryzykownych instrumentów finansowych, takich jak np. akcje, obligacje są w pełni bezpieczną inwestycją. Obligacje można nabyć w wyznaczonych punktach sprzedaży, ale za każdym razem mają one postać zdematerializowaną.

Giełda w kryzysie

Inwestycje na giełdzie zawsze związane są z dużym ryzykiem. Okazuje się, że im większa jest stopa zwroty z danej inwestycji tym automatycznie zwiększa się ryzyko finansowe. W obliczu kryzysu na giełdzie inwestycje obarczone są jeszcze większym ryzykiem niż zwykle. Zazwyczaj kryzys w poszczególnych państwach przekłada się na pogorszenie się kondycji poszczególnych spółek giełdowych. Kryzys objawia się przede wszystkim tym, że notowania poszczególnych spółek idą w dół. Okazuje się, że na polskiej giełdzie papierów wartościowych w dobie kryzysu niemal każdy dzień kończy się ujemnymi notowaniami i spadkami wartości akcji spółek giełdowych. Wskaźnik WIG20, który obrazuje kondycję dwudziestu największych spółek giełdowych w dobie kryzysu kończy notowania na minusie. Niestety bardzo często na złą kondycję giełdy przekładają się działania spekulacyjne inwestorów, którzy w obawie o oszczędności całego swojego życia w pośpiechu sprzedają akcje, obawiając się ich dalszych spadków. W ten sposób błędne koło się zamyka. Okazuje się jednak, że transakcje giełdowe charakteryzuje pewna cykliczność i że po okresie spadków musi przyjść okres wzrostu wartości akcji poszczególnych spółek giełdowych.

Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości

Unia Europejska oferuje z funduszy unijnych rożnego typu dotacje i subwencje. Okazuje się, że dotacje te i subwencje są przeznaczone na różne cele. Można się spotkać m.in. z unijnymi dotacjami na rozwój przedsiębiorczości. Okazuje się, że o taką unijną dotację może się starać każda osoba, która myśli o modernizacji swojego biznesu. Dotacja unijne mogą być przeznaczona na unowocześnienie niektórych przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Dzięki temu zakłady te mają znacznie większą szansę na zwiększenie produkcji, a co za tym idzie na zwiększenie sprzedaży. Fundusz unijne mają również sprawić, aby polskie produkty stały się produktami konkurencyjnymi na rynkach europejskich. Okazuje się przy tym, ze w wielu przypadkach, procedura uzyskania funduszy unijnych jest bardzo skomplikowana i może być dość długotrwała. Dzieje się tak, zwłaszcza wówczas, gdy fundusze na dany cel wzbudzają bardzo duże zainteresowania wśród wielu podmiotów i wielu chętnych zgłasza się, by te fundusze zdobyć. Na rynku działają jednak specjalistyczne formy, które zajmują się pomocą w ubieganiu się o fundusze unijne.

Fundusz unijne dla rolnictwa

Rolnictwo w Polsce jest gałęzią gospodarki, w której potrzebna jest szczególnie duża liczba zmian i innowacji. Polskie rolnictwo jest wciąż bardzo daleko w tyle, za innymi krajami Unii Europejskiej, dlatego też tak ważne jest, aby wspomóc polskie rolnictwo i pozwolić mu stać się konkurencyjnym na rynkach unijnych. Jak się okazuje fundusz unijne są już wykorzystywane przez polskich rolników od ładnych kilku lat. Dzięki funduszom unijnym możliwa buła restrukturyzacja i modernizacja polskiej wsi. W niektórych gospodarstwa zakupiony został specjalistyczny sprzęt, który znacznie ułatwił życie rolnikom i pozwolił na to, aby hodowla i poszczególne uprawy były bardziej opłacalne. Polskie produkty rolne mogą być sprzedawane nie tylko na polskim rynku, ale w dużej mierze także na rynkach innych państw europejskich. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dzięki funduszom europejskim udało się wypromować wiele polskich produktów, które obecnie są uznawana za przysmaki na europejskich stołach. Rolnicy i hodowcy mogą się ubiegać o fundusze unijne po spełnieniu ściśle określonych warunków.

Fundusze i dotacje

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej nasz kraj zyskał prawo do otrzymywania dotacji oraz funduszy europejskich na rożnego typu cele. Okazuje się, że w pierwszej kolejności fundusze europejskie przeznaczane są na rozwój infrastruktury w Polsce. Dzięki funduszom z Unii Europejskiej w ciągu kilku najbliższych lat w Polsce ma powstać cała sieć autostrad i dróg ekspresowych. Dzięki którym połączenia pomiędzy poszczególnymi miastami będą bardziej przystępne. Bardzo duża część unijnych pieniędzy jest także przeznaczona na wspieranie rolnictwa i małej przedsiębiorczości. Osoby indywidualne i firmy, które chciałyby postarać się o uzyskanie unijnej dotacji są zobowiązane do złożenia właściwego wniosku we właściwym terminie. Z uwagi na to, że zainteresowanie unijną pomocą jest bardzo duże, trzeba dokładnie wypełnić wniosek i koniecznie złożyć go w terminie. Jedynie wówczas ma się szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Dzięki funduszom unijnym bardzo wielu rolników mogło zmodernizować swoje gospodarstwa w następstwie tego zwiększyć swoją produkcję.


Ankieta o funduszach

  Które fundusze posiadasz w swoim portfelu?

  • Alior
  • BPH
  • FIZ
  • JPMorgan
  • Pioneer

  Zobacz wyniki

Szukaj
Najnowsze komentarze
 • Tomasz S o Dlaczego stosuje się outsourcing
  Czasami outsourcing jest bardzo korzystny, gdyż jeżeli chcielibyśmy zajmować się wszy...
 • Boloński o Rekrutacja nowych pracowników
  W naszej firmie jestem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników i powiem Wam, że...
 • Polan o Bankructwo konsumenckie
  Bardzo często firmy bankrutują i może być tego wiele przyczyn. Najczęściej jest kró...
 • 000oDiN o Aby firma przynosiła zysk
  Kto by nie chciał żeby jego firma przynosiła zyski. Ale nie każdemu wychodzi. Czasem l...
 • secla o Analiza rynkowa
  Prowadząc firmę bardzo często wykonuję analizy rynkowe. Trzeba to robić raz na jakiś...
http://xn--usugi-dla-firm-hnc.pl
Info Finansowe czym jest program duma przedsiebiorcy specyfika branzy analiza rynkowa aby firma przynosila zysk bankructwo konsumenckie j 2 temat bankowo kto ma najwieksze szanse rekrutacja w firmach rekrutacja nowych pracownikow ktory dzial najlepszy dlaczego stosuje sie outsourcing j 3 temat bankowo j 2 outsourcing obniza koszty praca w kadrach dobry pracownik to skarb inwestycja w pracownikow gra na gieldzie j 4 temat bankowo j 3 bezpieczna inwestycja obligacje gielda w kryzysie dotacje unijne na rozwoj przedsiebiorczosci fundusz unijne dla rolnictwa fundusze i dotacje j 5 temat bankowo j 4 nowe trendy umowa nienazwowa franchising jako wlasny biznes pomysl na biznes wlasny biznes j 6 temat bankowo j 5 biznes czy praca na etacie inwestycja w zakup ziemi studia w dziedzinie finansow kto zostaje przedsiebiorca mamy plan dzialania j 7 temat bankowo j 6 jak dziala spolka cywilna zalety wlasnej firmy zalety malych przedsiebiorstw koszty rodzajowe ksiegowosc prowadzona na wysokim poziomie j 8 temat bankowo j 7 porzadna ewidencja operacji gospodarczej zarobki planowanie wydatkow interesowanie sie biznesem fundusze i wspolczesna sytuacja na rynkach finansowych j 9 temat bankowo j 8 zarabianie na siebie odkladanie pieniedzy konta bankowe spread zmiany rynkowe j 10 temat bankowo j 9 lokaty terminowe mikroekonomia inwestycje inwestor inwestycje gieldowe j 11 temat bankowo j 10 fundusze inwestycyjne lokowanie oszczedzanie fundusze rola bankow swiatowych j 12 temat bankowo j 11 deficyt budzet planowanie prywatyzacje zloto j 13 temat bankowo j 12 waluty gielda przyda sie doradca od spraw wizerunkowych jak rozwinac mala firme dotacje dla przedsiebiorstw j 14 temat bankowo j 13 porownanie aut sklep spozywczy transport powietrzny pierwsze auta bolid j 15 temat bankowo j 14 krajowe balastowe prawo powiazania radio j 16 temat bankowo j 15 negatywne skutki podatku belki zus moze czas na zmiany pieniadz w gospodarce prowadzenie wlasnego biznesu oplacalnosc kopaln j 17 temat bankowo j 16 jak sobie radzic z nieuczciwymi kontrahentami ekonomia czy to takie straszne cechy etycznego biznesu podatek belki na czym polega pieniadz i jego trwalosc j 18 temat bankowo j 17 czym jest kryzys wytworczosc w komunizmie kredyt wsparciem inwestycji walka klas porazka gospodarcza kontrolowanie kapitalu j 19 temat bankowo j 18 najwazniejsze wskazniki finansowe czy warto wszystko prywatyzowac rozne formy motywacji czynniki motywacyjne w biznesie osiaganie zamierzonych celow j 20 temat bankowo j 19 zarzadzanie zasobami ludzkimi cele rekrutacji odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach analiza stanowiska pracy planowanie doboru kadr temat bankowo j 20