Archive for the ‘bankowo’ Category

Waluty

Początkowo handel między ludźmi odbywał się na zasadzie wymiennej. Ponieważ każdy posiadał inne dobra lub umiejętności, współpracowano ze sobą wymieniając się tym, co się posiadało. Dopiero rozwój społeczeństwa i państwowości doprowadził do stworzenia systemu płatniczego, według którego jasno można było by przeliczyć określone dobra lub usługi na określoną monetę. W ten sposób zaczęły powstawać pierwsze waluty, na ogół ograniczone do danej narodowości. Z kruszców władca wybijał różnej wartości monety, którymi następnie płacono w handlu. Dziś obliczanie wartości walut jest kluczowe dla całej światowej gospodarki. Zapaść dolara, do której doszło w trakcie kryzysu ekonomicznego, doprowadziło do zachwiania stabilności rynków międzynarodowych w sposób, którego żaden specjalista od ekonomii nie mógł przewidzieć. Notowania giełdowe walut nie tylko wpływają na wysokość cen w kantorach, z których najczęściej korzystamy przy wymianie walut, ale także bezpośrednio podnoszą cenę kredytów zaciągniętych właśnie w obcych walutach.  

Giełda

Jednym z najciekawszych tworów gospodarki wolnorynkowej i kapitalizmu jest giełda. Firmy, które zajmują na rynku wysoką pozycję szybko decydują się wejść na giełdę, by pozyskać dodatkowe fundusze na inwestycje, poprzez sprzedanie pewnej części swojej firmy poprzez emisję akcji, czy to w ręce prywatne, czy wyłącznie dla bogatych inwestorów. Przed wejściem na giełdę korporacje tworzą prospekt emisyjny, w którym inwestorzy mogą znaleźć zarówno informacje o aktualnej kondycji spółki, jak i co ważniejsze, planów na temat przyszłości, inwestycji i strategii rozwoju. Znajdując się na giełdzie trzeba liczyć się z tym, że nasze akcje mogą zarówno zyskiwać, jak miało to miejsce przy prywatyzacji GPW czy PZU chociażby, ale równie dobrze może nie trafić na odpowiednią koniunkturę i tracić systematycznie w notowaniach. A jeśli akcjonariusze zareagują zbyt emocjonalnie na widok obniżenia wartości spółki na giełdowym parkiecie, może dojść do masowego sprzedawania akcji, co doprowadzi w prostej linii do zwiększenia ilości dostępnych na rynku akcji, a tym samym staną się one tańsze, co dodatkowo kumulować będzie negatywne notowania.  

Przyda się doradca od spraw wizerunkowych

Wizerunek firmy tworzy się przede wszystkim na początku jej działalności. Wprowadzając nowe produkty czy też usługi na rynek, ich, jakość, cena i inne czynniki będą określały również, jakość naszej firmy. Wszystko to jest bardzo ważne, jeśli chodzi o to jak nasza spółka ma funkcjonować. Wiadomo, że w rodzimym biznesie trzeba zabiegać o kontakty z ważnymi osobami w branży, które również posiadają te kontakty i to dużo rozleglejsze od naszych. Dzięki temu będziemy mogli pozwolić sobie na to, aby realizować pierwsze zlecenia, które będą już świadczyły u naszych usługach w przyszłości. Doradca od spraw wizerunkowych to osoba, która zajmie się wykreowaniem obrazu naszej firmy nie tylko w branży, ale również pośród odbiorców. Bardzo ważne jest, aby firma trafiała do ludzi w każdej perspektywie. Na przykład poprzez sponsorowanie jakichś ważnych eventów, czy wydarzeń. Może to być również patronat. Jest to jedna z bardziej udanych, popularnych i rzeczywiście działających możliwości marketingowych.  

Jak rozwinąć małą firmę

Rozwijanie firmy, nawet małej zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, które ponosimy z tej okazji. Oczywiście, niekiedy małe firmy, które zostały założone po otrzymaniu dotacji na rzecz rozwoju przedsiębiorstw lub rozwoju regionów upadają zanim zdążą na dobre zaaklimatyzować się na rynku. Jak rozwinąć firmę, zanim upadnie i zanim zostaniemy pozbawieni środków koniecznych do utrzymania jej pozycji? Przede wszystkim małe firmy są interesujące dla większych korporacji. Jeśli nie boisz się uzależnienia od większego partnera, próbuj. Podłączenie się pod naprawdę znaną markę może wyjść nam na dobre, w zależności od tego, jaką umowę zgodzimy się podpisać. Jeśli postanowimy, że zachowujemy autonomię, jeśli chodzi o nazwę, pracowników i strategię firmy, a dzielimy się jedynie marketingiem, no i oczywiście zyskami w pewien sposób, dopóki nasza mała firma pod skrzydłami większej nie wyrobi sobie renomy to nie powinniśmy narzekać na taki układ, bo okaże się korzystny dla obu stron. Dla mniejszej firmy bardziej.  

Dotacje dla przedsiębiorstw

Czas, w którym dotacje mógł dostać każdy, kto miał ciekawy pomysł, który był możliwy do realizacji oraz posiadał status osoby bezrobotnej, już minął. Dzisiaj musimy skupić się na tym, żeby rozwijać własną firmę potrzebujemy sponsorów, kredytu lub w kładu własnego. Ale niekoniecznie. Dotacje dla przedsiębiorstw można uzyskać również z konkursów i przetargów. Jeśli nasza oferta będzie na tyle dobra, że przebije pozostałe złożone, możemy liczyć na zysk. Jeśli będziemy obserwować ogłoszenia dotyczące wszelkich konkursów o dofinansowanie dla rozwoju przedsiębiorstw i w porę zgłaszać projekty, może okazać się, że zostaniemy wybrani do naprawdę intratnej realizacji projektu. Warto obserwować ogłoszenia, ponieważ takie konkursy nie są mocno nagłaśniane, dlatego wiele firm nie bierze w nich w ogóle udziału, z niewiedzy. I to jest nasza szansa, ponieważ nie musimy obawiać się o to, że czeka nas walka o niepewną stawkę. Jeśli projektu będzie dobry, powinien przejść i zostać zatwierdzony. Tylko musimy go dobrze opracować.  


Ankieta o funduszach

  Które fundusze posiadasz w swoim portfelu?

  • Alior
  • BPH
  • FIZ
  • JPMorgan
  • Pioneer

  Zobacz wyniki

Szukaj
Najnowsze komentarze
 • Tomasz S o Dlaczego stosuje się outsourcing
  Czasami outsourcing jest bardzo korzystny, gdyż jeżeli chcielibyśmy zajmować się wszy...
 • Boloński o Rekrutacja nowych pracowników
  W naszej firmie jestem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników i powiem Wam, że...
 • Polan o Bankructwo konsumenckie
  Bardzo często firmy bankrutują i może być tego wiele przyczyn. Najczęściej jest kró...
 • 000oDiN o Aby firma przynosiła zysk
  Kto by nie chciał żeby jego firma przynosiła zyski. Ale nie każdemu wychodzi. Czasem l...
 • secla o Analiza rynkowa
  Prowadząc firmę bardzo często wykonuję analizy rynkowe. Trzeba to robić raz na jakiś...
Promocje seat
Info Finansowe czym jest program duma przedsiebiorcy specyfika branzy analiza rynkowa aby firma przynosila zysk bankructwo konsumenckie j 2 temat bankowo kto ma najwieksze szanse rekrutacja w firmach rekrutacja nowych pracownikow ktory dzial najlepszy dlaczego stosuje sie outsourcing j 3 temat bankowo j 2 outsourcing obniza koszty praca w kadrach dobry pracownik to skarb inwestycja w pracownikow gra na gieldzie j 4 temat bankowo j 3 bezpieczna inwestycja obligacje gielda w kryzysie dotacje unijne na rozwoj przedsiebiorczosci fundusz unijne dla rolnictwa fundusze i dotacje j 5 temat bankowo j 4 nowe trendy umowa nienazwowa franchising jako wlasny biznes pomysl na biznes wlasny biznes j 6 temat bankowo j 5 biznes czy praca na etacie inwestycja w zakup ziemi studia w dziedzinie finansow kto zostaje przedsiebiorca mamy plan dzialania j 7 temat bankowo j 6 jak dziala spolka cywilna zalety wlasnej firmy zalety malych przedsiebiorstw koszty rodzajowe ksiegowosc prowadzona na wysokim poziomie j 8 temat bankowo j 7 porzadna ewidencja operacji gospodarczej zarobki planowanie wydatkow interesowanie sie biznesem fundusze i wspolczesna sytuacja na rynkach finansowych j 9 temat bankowo j 8 zarabianie na siebie odkladanie pieniedzy konta bankowe spread zmiany rynkowe j 10 temat bankowo j 9 lokaty terminowe mikroekonomia inwestycje inwestor inwestycje gieldowe j 11 temat bankowo j 10 fundusze inwestycyjne lokowanie oszczedzanie fundusze rola bankow swiatowych j 12 temat bankowo j 11 deficyt budzet planowanie prywatyzacje zloto j 13 temat bankowo j 12 waluty gielda przyda sie doradca od spraw wizerunkowych jak rozwinac mala firme dotacje dla przedsiebiorstw j 14 temat bankowo j 13 porownanie aut sklep spozywczy transport powietrzny pierwsze auta bolid j 15 temat bankowo j 14 krajowe balastowe prawo powiazania radio j 16 temat bankowo j 15 negatywne skutki podatku belki zus moze czas na zmiany pieniadz w gospodarce prowadzenie wlasnego biznesu oplacalnosc kopaln j 17 temat bankowo j 16 jak sobie radzic z nieuczciwymi kontrahentami ekonomia czy to takie straszne cechy etycznego biznesu podatek belki na czym polega pieniadz i jego trwalosc j 18 temat bankowo j 17 czym jest kryzys wytworczosc w komunizmie kredyt wsparciem inwestycji walka klas porazka gospodarcza kontrolowanie kapitalu j 19 temat bankowo j 18 najwazniejsze wskazniki finansowe czy warto wszystko prywatyzowac rozne formy motywacji czynniki motywacyjne w biznesie osiaganie zamierzonych celow j 20 temat bankowo j 19 zarzadzanie zasobami ludzkimi cele rekrutacji odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach analiza stanowiska pracy planowanie doboru kadr temat bankowo j 20