Archive for the ‘bankowo’ Category

Outsourcing obniża koszty

Korzystanie z zasobów zewnętrznych, czyli popularny outsourcing jest jednym że sposobów na to, aby obniżyć koszty działalności firmy czy przedsiębiorstwa. Okazuje się, że właściciel większych i mniejszych firm szukają oszczędności, wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe., Dlatego też outsourcing stał się bardzo popularny. Początki outsourcingu związane są z przemysłem motoryzacyjnym. Okazuje się, że czasami koszty wytworzenia niektórych komponentów do produkcji są zbyt wysokie, dlatego też producenci decydują się na kupowanie niektórych części od innych producentów i na wykorzystanie ich do własnej produkcji. Tym właśnie sposobem można obniżyć koszty. Powszechnie wiadomo, że specjalizacja pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji. Jeżeli więc jakaś firma będzie się specjalizować wyłącznie w zakresie wytwarzania części czy komponentów jedynie jednego rodzaju to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że koszty mogą być o wiele niższe, niż gdyby firma zajmowała się produkcją szerokiej gamy części.  

Praca w kadrach

W wielu przypadkach okazuje się, że praca w kadrach jest zdecydowanie trudniejsza aniżeli w jakimkolwiek innym dziale funkcjonującym w danej firmie. Wynika to przede wszystkim z tego, że jednak osoby zajmujące się kadrami nie dość, że muszą być bardzo taktowne to jeszcze okazuje się, że na dodatek muszą one być obeznane w kontaktach z innymi ludźmi. Poza tym człowiek, który pracuje w takim właśnie środowisku musi przede wszystkim pamiętać o tym, że jednak kontakty z ludźmi w jego typie pracy będą na porządku dziennym. Niestety nie w każdym przypadku okaże się, że człowiek taki będzie mógł powiedzieć, że kontakty te były jak najbardziej pozytywne. Najczęściej bowiem okazuje się, że taka osoba, która pracuje w kadrach nie jest lubiana przede wszystkim dlatego, że ludzie ci dysponują urlopami i je wypisują. W wielu wypadkach pracownicy nie potrafią się ze sobą w żadnym razie dogadać i w tym momencie pojawia się problem w postaci tego komu przyznać urlop a komu nie. Pracownicy po prostu się ze sobą o te kwestie kłócą.  

Dobry pracownik to skarb

Pracodawcy najczęściej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobry pracownik to skarb. Nikogo więc nie powinno dziwić, że takich ludzi najczęściej chce się zatrzymać przy sobie. Są na to tylko dwa sposoby. Z jednej strony człowiek może nagrodzić takiego pracownika premiami, z drugiej zaś może go awansować i okazywać mu jak bardzo go lubi i ceni jego możliwości zawodowe. W momencie jednak kiedy dany pracownik będzie się źle czuł w firmie można niestety przypuszczać, że takie zachowania ze strony szefa raczej nic nie dają. W takim układzie trzeba się po prostu liczyć z tym, że niestety stracimy danego pracownika. Jest to przykra sytuacja zwłaszcza w momencie kiedy dana osoba faktycznie jest dobra w tym co robi. O takich pracowników w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno. Z drugiej jednak strony jeżeli dana osoba nie jest w stanie dogadać się z resztą współpracowników to chyba lepszym dla nas wyjściem będzie po prostu pozbycie się jej z szeregów naszych pracowników. Jest to zdecydowanie rozsądniejsze rozwiązanie.  

Inwestycja w pracowników

Zasoby ludzkie, czyli pracownicy i każda danej firmy, są jej największą wartością. Z uwagi na tak dużą wartość pracowników oraz ich znaczenie dla kondycji firmy pracodawcy coraz częściej i coraz chętniej inwestują w zasoby ludzkie. Tego typu inwestycje polegają w szczególności na wysyłaniu pracowników na rożnego typu kursy i szkolenia, podczas których pracownik ma szansę na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Wraz że skierowaniem na tego typu szkolenie lub konferencję pracownik otrzymuje od swojego pracodawcy tzw. list lojalnościowy, którzy przewiduje, że jeżeli pracownik zwolni się w określonym czasie w pracy, to będzie musiał z własnej kieszeni pokryć całe koszty szkolenia. Szkolenia pozwalają pracownikom podnieść ich kwalifikacje, dzięki czemu pracownik staje się bardziej wartościowy dla firmy. Wyszkolony pracownik jest w stanie wypracować bardzo duże zyski. Okazuje się, że dobrze wyszkolona kadra jest jednym z czynników, które decydują o tym, czy dana firma odniesie sukces na rynku czy też nie. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy umysłowe, zwłaszcza zaś pracy w obszarze finansów.  

Gra na giełdzie

Osoby, które znają się na zadach działania transakcji giełdowych oraz znają podstawowe mechanizmy, które rządzą giełdą mogą się pokusić o grę na giełdzie. Przy czym należy pamiętać o ty, że gra na giełdzie wiąże się zawsze z bardzo dużym ryzykiem, nawet wówczas, kiedy poszczególne transakcje giełdowe wydają się być transakcjami bardzo bezpiecznymi. Aby grać na giełdzie trzeba na bieżąco śledzić notowania giełdowe oraz interesować się wszystkim tym, co dzieje się w świecie finansów. Najlepsze inwestycje giełdowe są związane z debiutem na giełdzie długo oczekiwanych podmiotów. Ogromnym sukcesem giełdowym, oraz jednocześnie okazją do zarobienia sporych pieniędzy, był debiut na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Banku PKO, który w wyniku prywatyzacji został podzielony na dwa niezależne od siebie podmioty. Wszyscy inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup akcji tej spółki zarobili znaczne sumy w ciągu zaledwie kilku dni. Aby grać na giełdzie trzeba mieć sporo szczęścia i nerwy ze stali.  


Ankieta o funduszach

  Które fundusze posiadasz w swoim portfelu?

  • Alior
  • BPH
  • FIZ
  • JPMorgan
  • Pioneer

  Zobacz wyniki

Szukaj
Najnowsze komentarze
 • Tomasz S o Dlaczego stosuje się outsourcing
  Czasami outsourcing jest bardzo korzystny, gdyż jeżeli chcielibyśmy zajmować się wszy...
 • Boloński o Rekrutacja nowych pracowników
  W naszej firmie jestem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników i powiem Wam, że...
 • Polan o Bankructwo konsumenckie
  Bardzo często firmy bankrutują i może być tego wiele przyczyn. Najczęściej jest kró...
 • 000oDiN o Aby firma przynosiła zysk
  Kto by nie chciał żeby jego firma przynosiła zyski. Ale nie każdemu wychodzi. Czasem l...
 • secla o Analiza rynkowa
  Prowadząc firmę bardzo często wykonuję analizy rynkowe. Trzeba to robić raz na jakiś...
www.zabrze-notariusz.pl
Info Finansowe czym jest program duma przedsiebiorcy specyfika branzy analiza rynkowa aby firma przynosila zysk bankructwo konsumenckie j 2 temat bankowo kto ma najwieksze szanse rekrutacja w firmach rekrutacja nowych pracownikow ktory dzial najlepszy dlaczego stosuje sie outsourcing j 3 temat bankowo j 2 outsourcing obniza koszty praca w kadrach dobry pracownik to skarb inwestycja w pracownikow gra na gieldzie j 4 temat bankowo j 3 bezpieczna inwestycja obligacje gielda w kryzysie dotacje unijne na rozwoj przedsiebiorczosci fundusz unijne dla rolnictwa fundusze i dotacje j 5 temat bankowo j 4 nowe trendy umowa nienazwowa franchising jako wlasny biznes pomysl na biznes wlasny biznes j 6 temat bankowo j 5 biznes czy praca na etacie inwestycja w zakup ziemi studia w dziedzinie finansow kto zostaje przedsiebiorca mamy plan dzialania j 7 temat bankowo j 6 jak dziala spolka cywilna zalety wlasnej firmy zalety malych przedsiebiorstw koszty rodzajowe ksiegowosc prowadzona na wysokim poziomie j 8 temat bankowo j 7 porzadna ewidencja operacji gospodarczej zarobki planowanie wydatkow interesowanie sie biznesem fundusze i wspolczesna sytuacja na rynkach finansowych j 9 temat bankowo j 8 zarabianie na siebie odkladanie pieniedzy konta bankowe spread zmiany rynkowe j 10 temat bankowo j 9 lokaty terminowe mikroekonomia inwestycje inwestor inwestycje gieldowe j 11 temat bankowo j 10 fundusze inwestycyjne lokowanie oszczedzanie fundusze rola bankow swiatowych j 12 temat bankowo j 11 deficyt budzet planowanie prywatyzacje zloto j 13 temat bankowo j 12 waluty gielda przyda sie doradca od spraw wizerunkowych jak rozwinac mala firme dotacje dla przedsiebiorstw j 14 temat bankowo j 13 porownanie aut sklep spozywczy transport powietrzny pierwsze auta bolid j 15 temat bankowo j 14 krajowe balastowe prawo powiazania radio j 16 temat bankowo j 15 negatywne skutki podatku belki zus moze czas na zmiany pieniadz w gospodarce prowadzenie wlasnego biznesu oplacalnosc kopaln j 17 temat bankowo j 16 jak sobie radzic z nieuczciwymi kontrahentami ekonomia czy to takie straszne cechy etycznego biznesu podatek belki na czym polega pieniadz i jego trwalosc j 18 temat bankowo j 17 czym jest kryzys wytworczosc w komunizmie kredyt wsparciem inwestycji walka klas porazka gospodarcza kontrolowanie kapitalu j 19 temat bankowo j 18 najwazniejsze wskazniki finansowe czy warto wszystko prywatyzowac rozne formy motywacji czynniki motywacyjne w biznesie osiaganie zamierzonych celow j 20 temat bankowo j 19 zarzadzanie zasobami ludzkimi cele rekrutacji odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach analiza stanowiska pracy planowanie doboru kadr temat bankowo j 20