Archive for the ‘bankowo’ Category

Bezpieczna inwestycja – obligacje

Jednym z rodzajów bardzo bezpiecznej inwestycji finansowej są obligacje skarbowe. Okazuje się, że obligacje gwarantują pewny zysk bez ryzyka. Emitentem obligacji skarbowych jest Skarb Państwa, a więc podmiot, który z natury rzeczy nie może ogłosić swojego bankructwa. Obligacje są rodzajem długu, jaki skarb państwa zaciąga u nabywców obligacji. Nabywca obligacji wpłaca pieniądze. Po jakimś czasie, zwykle jest to okres roku, dwóch alt lub czterech lat, skarb państwa zwraca nabywcy wpłacone pieniądze wraz z oprocentowaniem. Prawdą jest to, że oprocentowanie obligacji nie jest zbyt wysokie, zazwyczaj kształtuje się ono na poziomie około kilku procent, zwykle jest to około 5 – 6 % w stosunku rocznym. Zysk zatem rzeczywiście nie należy do najwyższych, ale za to jest pewny. W przeciwieństwie do innych bardziej ryzykownych instrumentów finansowych, takich jak np. akcje, obligacje są w pełni bezpieczną inwestycją. Obligacje można nabyć w wyznaczonych punktach sprzedaży, ale za każdym razem mają one postać zdematerializowaną.  

Giełda w kryzysie

Inwestycje na giełdzie zawsze związane są z dużym ryzykiem. Okazuje się, że im większa jest stopa zwroty z danej inwestycji tym automatycznie zwiększa się ryzyko finansowe. W obliczu kryzysu na giełdzie inwestycje obarczone są jeszcze większym ryzykiem niż zwykle. Zazwyczaj kryzys w poszczególnych państwach przekłada się na pogorszenie się kondycji poszczególnych spółek giełdowych. Kryzys objawia się przede wszystkim tym, że notowania poszczególnych spółek idą w dół. Okazuje się, że na polskiej giełdzie papierów wartościowych w dobie kryzysu niemal każdy dzień kończy się ujemnymi notowaniami i spadkami wartości akcji spółek giełdowych. Wskaźnik WIG20, który obrazuje kondycję dwudziestu największych spółek giełdowych w dobie kryzysu kończy notowania na minusie. Niestety bardzo często na złą kondycję giełdy przekładają się działania spekulacyjne inwestorów, którzy w obawie o oszczędności całego swojego życia w pośpiechu sprzedają akcje, obawiając się ich dalszych spadków. W ten sposób błędne koło się zamyka. Okazuje się jednak, że transakcje giełdowe charakteryzuje pewna cykliczność i że po okresie spadków musi przyjść okres wzrostu wartości akcji poszczególnych spółek giełdowych.  

Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości

Unia Europejska oferuje z funduszy unijnych rożnego typu dotacje i subwencje. Okazuje się, że dotacje te i subwencje są przeznaczone na różne cele. Można się spotkać m.in. z unijnymi dotacjami na rozwój przedsiębiorczości. Okazuje się, że o taką unijną dotację może się starać każda osoba, która myśli o modernizacji swojego biznesu. Dotacja unijne mogą być przeznaczona na unowocześnienie niektórych przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych. Dzięki temu zakłady te mają znacznie większą szansę na zwiększenie produkcji, a co za tym idzie na zwiększenie sprzedaży. Fundusz unijne mają również sprawić, aby polskie produkty stały się produktami konkurencyjnymi na rynkach europejskich. Okazuje się przy tym, ze w wielu przypadkach, procedura uzyskania funduszy unijnych jest bardzo skomplikowana i może być dość długotrwała. Dzieje się tak, zwłaszcza wówczas, gdy fundusze na dany cel wzbudzają bardzo duże zainteresowania wśród wielu podmiotów i wielu chętnych zgłasza się, by te fundusze zdobyć. Na rynku działają jednak specjalistyczne formy, które zajmują się pomocą w ubieganiu się o fundusze unijne.  

Fundusz unijne dla rolnictwa

Rolnictwo w Polsce jest gałęzią gospodarki, w której potrzebna jest szczególnie duża liczba zmian i innowacji. Polskie rolnictwo jest wciąż bardzo daleko w tyle, za innymi krajami Unii Europejskiej, dlatego też tak ważne jest, aby wspomóc polskie rolnictwo i pozwolić mu stać się konkurencyjnym na rynkach unijnych. Jak się okazuje fundusz unijne są już wykorzystywane przez polskich rolników od ładnych kilku lat. Dzięki funduszom unijnym możliwa buła restrukturyzacja i modernizacja polskiej wsi. W niektórych gospodarstwa zakupiony został specjalistyczny sprzęt, który znacznie ułatwił życie rolnikom i pozwolił na to, aby hodowla i poszczególne uprawy były bardziej opłacalne. Polskie produkty rolne mogą być sprzedawane nie tylko na polskim rynku, ale w dużej mierze także na rynkach innych państw europejskich. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dzięki funduszom europejskim udało się wypromować wiele polskich produktów, które obecnie są uznawana za przysmaki na europejskich stołach. Rolnicy i hodowcy mogą się ubiegać o fundusze unijne po spełnieniu ściśle określonych warunków.  

Fundusze i dotacje

Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej nasz kraj zyskał prawo do otrzymywania dotacji oraz funduszy europejskich na rożnego typu cele. Okazuje się, że w pierwszej kolejności fundusze europejskie przeznaczane są na rozwój infrastruktury w Polsce. Dzięki funduszom z Unii Europejskiej w ciągu kilku najbliższych lat w Polsce ma powstać cała sieć autostrad i dróg ekspresowych. Dzięki którym połączenia pomiędzy poszczególnymi miastami będą bardziej przystępne. Bardzo duża część unijnych pieniędzy jest także przeznaczona na wspieranie rolnictwa i małej przedsiębiorczości. Osoby indywidualne i firmy, które chciałyby postarać się o uzyskanie unijnej dotacji są zobowiązane do złożenia właściwego wniosku we właściwym terminie. Z uwagi na to, że zainteresowanie unijną pomocą jest bardzo duże, trzeba dokładnie wypełnić wniosek i koniecznie złożyć go w terminie. Jedynie wówczas ma się szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Dzięki funduszom unijnym bardzo wielu rolników mogło zmodernizować swoje gospodarstwa w następstwie tego zwiększyć swoją produkcję.  


Ankieta o funduszach

  Które fundusze posiadasz w swoim portfelu?

  • Alior
  • BPH
  • FIZ
  • JPMorgan
  • Pioneer

  Zobacz wyniki

Szukaj
Kategorie
Najnowsze komentarze
 • Tomasz S o Dlaczego stosuje się outsourcing
  Czasami outsourcing jest bardzo korzystny, gdyż jeżeli chcielibyśmy zajmować się wszy...
 • Boloński o Rekrutacja nowych pracowników
  W naszej firmie jestem odpowiedzialny za rekrutację nowych pracowników i powiem Wam, że...
 • Polan o Bankructwo konsumenckie
  Bardzo często firmy bankrutują i może być tego wiele przyczyn. Najczęściej jest kró...
 • 000oDiN o Aby firma przynosiła zysk
  Kto by nie chciał żeby jego firma przynosiła zyski. Ale nie każdemu wychodzi. Czasem l...
 • secla o Analiza rynkowa
  Prowadząc firmę bardzo często wykonuję analizy rynkowe. Trzeba to robić raz na jakiś...
błąd lekarza odszkodowanie
Info Finansowe czym jest program duma przedsiebiorcy specyfika branzy analiza rynkowa aby firma przynosila zysk bankructwo konsumenckie j 2 temat bankowo kto ma najwieksze szanse rekrutacja w firmach rekrutacja nowych pracownikow ktory dzial najlepszy dlaczego stosuje sie outsourcing j 3 temat bankowo j 2 outsourcing obniza koszty praca w kadrach dobry pracownik to skarb inwestycja w pracownikow gra na gieldzie j 4 temat bankowo j 3 bezpieczna inwestycja obligacje gielda w kryzysie dotacje unijne na rozwoj przedsiebiorczosci fundusz unijne dla rolnictwa fundusze i dotacje j 5 temat bankowo j 4 nowe trendy umowa nienazwowa franchising jako wlasny biznes pomysl na biznes wlasny biznes j 6 temat bankowo j 5 biznes czy praca na etacie inwestycja w zakup ziemi studia w dziedzinie finansow kto zostaje przedsiebiorca mamy plan dzialania j 7 temat bankowo j 6 jak dziala spolka cywilna zalety wlasnej firmy zalety malych przedsiebiorstw koszty rodzajowe ksiegowosc prowadzona na wysokim poziomie j 8 temat bankowo j 7 porzadna ewidencja operacji gospodarczej zarobki planowanie wydatkow interesowanie sie biznesem fundusze i wspolczesna sytuacja na rynkach finansowych j 9 temat bankowo j 8 zarabianie na siebie odkladanie pieniedzy konta bankowe spread zmiany rynkowe j 10 temat bankowo j 9 lokaty terminowe mikroekonomia inwestycje inwestor inwestycje gieldowe j 11 temat bankowo j 10 fundusze inwestycyjne lokowanie oszczedzanie fundusze rola bankow swiatowych j 12 temat bankowo j 11 deficyt budzet planowanie prywatyzacje zloto j 13 temat bankowo j 12 waluty gielda przyda sie doradca od spraw wizerunkowych jak rozwinac mala firme dotacje dla przedsiebiorstw j 14 temat bankowo j 13 porownanie aut sklep spozywczy transport powietrzny pierwsze auta bolid j 15 temat bankowo j 14 krajowe balastowe prawo powiazania radio j 16 temat bankowo j 15 negatywne skutki podatku belki zus moze czas na zmiany pieniadz w gospodarce prowadzenie wlasnego biznesu oplacalnosc kopaln j 17 temat bankowo j 16 jak sobie radzic z nieuczciwymi kontrahentami ekonomia czy to takie straszne cechy etycznego biznesu podatek belki na czym polega pieniadz i jego trwalosc j 18 temat bankowo j 17 czym jest kryzys wytworczosc w komunizmie kredyt wsparciem inwestycji walka klas porazka gospodarcza kontrolowanie kapitalu j 19 temat bankowo j 18 najwazniejsze wskazniki finansowe czy warto wszystko prywatyzowac rozne formy motywacji czynniki motywacyjne w biznesie osiaganie zamierzonych celow j 20 temat bankowo j 19 zarzadzanie zasobami ludzkimi cele rekrutacji odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach analiza stanowiska pracy planowanie doboru kadr temat bankowo j 20